O firmě

Hlavní stránka / O firmě

Historie firmy Bottico začíná v roce 1990 ve Zlíně, kdy byla založena firma BOTTICO Cycles, jejíž činnost se zaměřovala na výrobu rámů pro horská, silniční a městská kola a montáž kompletních kol značky Bottico. Byla otevřena také vzorková prodejna, která tyto produkty nabízela konečným zákazníkům i obchodníkům. S postupem času a rozvojem firmy došlo ke vzniku firmy BOTTICO Trading s.r.o., která měla na starosti velkoobchodní činnost cyklistického sortimentu a montáž kol Bottico. Mimo jiné firma získala výhradní zastoupení pro výrobky DT Swiss, čímž tyto výrobky zpřístupnila také českým zákazníkům, kteří v té době postrádali na trhu kvalitní produkty v oblasti nábojů a paprsků.

V roce 2001 prošla firma větší změnou a byla založena nová firma BOTTICO Group s.r.o., která převzala veškeré aktivity předchozí firmy včetně zastoupení výrobků DT Swiss a montáže kol Bottico. Firma se přesunula do vlastního objektu v Otrokovicích, odkud je řízena veškerá logistika dodávek do ČR i zahraničí. V roce 2004 vzniká v Německu dceřiná společnost BOTTICO Bikes a v roce 2005 je plánováno založení pobočky BOTTICO Bikes ve Švýcarsku. To, že byl a stále je po kvaliních výrobcích DT Swiss v České republice velký zájem, dosvědčuje i údaj z roku 2003, kdy firma BOTTICO prodala v ČR 14 tun paprsků DT Swiss a v dalším roce dokonce 22 tun paprsků DT Swiss. Se zvýšením prodejů značky DT Swiss a také s jejím rozšířením sortimentu o tlumiče, ráfky a zapletená kola, obrovským způsobem vzrostly nároky na distribuci a servis, proto se firma BOTTICO rozhodla soustředit veškerou energii jen na produkty značek DT Swiss a Bottico a tím zajistit zákazníkům v ČR maximální možný servis.

V roce 2008 převzala obchodní činnost firma Bottico s.r.o. Tato převzala veškeré aktivity předchozí firmy, včetně zastoupení značek DT SWISS a Bottico pro Českou a Slovenskou republiku. Od tohoto roku se i firma Bottico s.r.o. stala hlavním Servis centrem značky DT SWISS pro naši republiku. Zmíněná „služba“ tak ulehčila řešení případných problému a zkvalitnění dalších služeb zákazníkům, kteří tuto značku používají. Tento krok je velkým přínosem také např. pro značky Scott, Specialized, Merida, Trek atd.., těmto všem je tak Servis centrum kdykoli nápomocno.

V roce 2010 získává firma Bottico s.r.o. výhradní zastoupení pro legendární značku ONZA . Tato kultovní značka nyní produkuje jen pláště a duše pro jízdní kola té nejvyšší kvality. Tímto produktem je tak dosaženo možnosti kompletního vybavení v oblasti zapletených kol. Značka Onza nyní již se sídlem ve Švýcarsku skvěle dodržuje linii kvality, kterou firma Bottico s.r.o. svým zákazníkům nabízí.

Rok 2016 byl ve znamení začátku spolupráce se značkou SUNN Bikes. Tato Francouzská značka byla v 90 letech velmi známou a populární, kola SUNN vozili Mistři světa v XC nebo i DH. Naše firma tuto značku začala nejprve nejvíce propagovat na domácí scéně závodního bikrosu, kde jsme ihned dokázali vyplnit poptávku po těchto kolech. Zájem o tuto značku začal stoupat a v následujících letech jsme začali více nabízet a prodávat i klasické kola z nabídky, zejména MTB a E-biky. Popularity těchto kol rychle rostla a do budoucna jsme uzavřeli dohodu o prodeji s mnoha obchody po celé České republice.

Další novinkou je opět Francouzská značka ICE Fast. V roce 2019 jsme se stali dovozci této bikrosové značky, která je velmi žádanou v této oblasti závodního bikrosu. Komponenty této značky jsou vyvíjeny za jediným účelem - výdrž, kvalita, pevnost a spolehlivost! Tyto komponenty se u nás na závodní scéně staly ihned velmi populární a nadále tak naše Česká bikrosová scéna může spoléhat na tuto parádní značku ICE Fast.

Rok 2022 je ve znamení velkých změn, pro nás bohužel trochu smutných. Po letech vzájemné spolupráce jsme se museli rozloučit se značkami ONZA Tires a taky SUNN Bikes. Tyto značky měly vyšší cíle a tak byla distribuce těchto značek předána jiným distributorům.

Naše firma tak pro rok 2022 pokračuje ve stejném složení zaměstnanců a jsme partička lidí, která si zakládá na osobním přístupu k zákazníkovi. Díky tomu se nám u nás daří po mnoho let kvalitně tuto značku DT SWISS zastupovat, starat se o naše zákazníky a nabízet jim péči o jejich komponenty. Po roční pauze vracíme se svým stánkem na cyklistický veletrh FORBIKES v Praze, kde budeme na 80m vystavovat své klíčové novinky a produkty značky DT SWISS!

O kvalitě našich produktů svědčí jejich rozšířenost mezi závodníky jak na silnici, tak i v terénu, ti se můžou na výrobky DT Swiss a ICE Fast vždy a v každé situaci maximálně spolehnout. Ale nejen pro závodníky je určena kvalita výrobků uvedených značek. Naše firma má v nabídce produkty opravdu pro celou širokou veřejnost.

Jak se říká mezi cyklisty, produkty DT Swiss a ICE Fast vozí ti, jenž cyklistice rozumí.

Poslední úprava článku: 14.3.2022 08:00 / V. Utinek